top of page

Kentsel Dönüşüm ve Taahhüt

göçük.jpg

 

Kentsel dönüşüm başvurularınızda, proje aşamasından iskan aşamasına kadar anahtar teslim sizinleyiz. Projenizi de, inşaatınızı da biz yapalım. İkinci, üçüncü şahıslar ile muhatap olmayın.

Deprem olmadığı zaman da binalarımızın sağlam olmadığını hatırlayalım. Büyük İstanbul depremi için geç kalmayalım. Kentsel dönüşüme başvurmak ve binalarımızı yenilemek gereklidir. Yapım yılı 30 seneyi aşan binaların büyük çoğunluğu risk altındadır. Ülke genelinde bütün binalar 6306 sayılı Kanun kapsamındadır. Binanın bulunduğu yere, yaşına, deprem bölgesine bakılmaksızın, “riskli” olarak tespit edilen bütün binalar kentsel dönüşüm kanun hükümlerinden faydalanacaktır.

Kentsel dönüşüm de binanın risk tespitini yaptırmak için maliklerin 2/3 çoğunluğu ile karar alınmasına gerek yoktur. Risk tespiti için maliklerden birinin müracaatı yeterlidir.

Kentsel dönüşüm de riskli binanın yıktırılmasından sonra arsa hâline gelen taşınmazların malikleri tarafından değerlendirilmesi esas olacak ve yapılacak uygulamalara sahip oldukları hisseleri oranında maliklerin en az 2/3 çoğunluğu ile karar verilecektir. Kanunun geçen 2/3 çoğunluk, malik sayısının 2/3 çoğunluğu değil, sahip olunan hisseler oranında maliklerin 2/3 çoğunluğudur.
"Bizim bina sağlamdır" diye düşünmeyin. 2019 yılında güncellenen ve yürürlüğe giren son deprem yönetmeliğine hakim inşaat mühendisi ve mimar ekibi olarak size hizmet etmekteyiz. Proje aşamasında da yapım aşamasında da muhatabınız mimar ve inşaat mühendisi olacaktır.

En azında danışmak, fikir almak için bile olsa sizi ağırlamak isteriz.

Hayatınız bizim için değerli.
 

bottom of page